SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skedar 9577683
nr 957 7683
Skedar
4 delar. silver, delvis förgyllda, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 160g
måndag 27 april 2015
kl 19:25:33
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Guldsmedsaktiebolaget, GAB
Guldsmedsaktiebolaget i Eskilstuna grunÂdades i Stockholm 1867.